مجلۀ سبک زندگی  انار

مجله انار ، شمارۀ سی و یک / آذر 1398

انار؛ ماهنامۀ‌ سبک زندگی اپلیکیشن کوزه
شمارۀ  سی و یک - آذر 1398
سردبیر:  المیرا حصارکی
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
صفحه‌آرایی:  فاطمه قنائی
گرافیک وتصویر سازی : سمیرا هژبری
ویرایش: ماندانا لیاقت
تصویربردار : علی روزبهانی

با تشکر از :‌زهرا بهروزمنش، فروغ کشاورز
 شهرزاد همتی، آیدا عزتی، 
سوسن سیرجانی، سبا فرجاد،
احسان غلامی و فروشگاه چاره

برگشت به ليست

صفحه 4 : پــردۀ اول - امان از ماه آذر
آذر با خودش یک دنیا خیال می‌آورد. ماه آخر پاییز پُر است از اتفاق‌های عجیب و غیرمنتظره و گاهی دوست‌داشتنی. به‌خصوص آخرین روزش که نمی‌شود در برابر خیال‌های ارغوانی و نارنجی تاب آورد و دل می‌دهیم به دل پاییز

 

صفحه 6 : آیینۀ جادو - شبیه دانه‌های یاقوت
مگر می‌شود پاییز باشد و از انار حرفی نزنیم؟ اصلاً ممکن است آذر و شب یلدا را بدون انار تصور کنیم؟ اناری که زینت میز شب یلدای شما می‌شود. می‌دانید که اگر این میوۀ خوش‌رنگ‌ولعاب مستقیم روی پوست شما بنشیند، چه معجزه‌ای رخ می‌دهد؟ انار سرشار از ویتامین اِی و سی و ای(ACE) و آنتی‌اکسیدان‌ است که مستقیم به پوست نفوذ می‌کنند و به‌خوبی در برابر آلودگی‌هایی که به پوست شما می‌رسد، مقاومت می‌کنند.

 

صفحه 9 : قند هندوانه - سبُک شبیه  رؤیا
همۀ سال یک طرف و شبِ یلدا یک طرف. همه‌مان دوست داریم شبی به‌یادماندنی و دوست‌داشتنی را تجربه کنیم و هر سال سعی می‌کنیم تصویری ماندگار از طولانی‌ترین شب سال خلق کنیم و عکسش را بین خاطره‌‌های ریزودرشت هر ساله ذخیره کنیم. چند هفته‌ای تا یلدای ۹۸ باقی مانده و فرصت خوبی است برای مهیا شدن. این دستور‌های غذایی را به خاطر بسپارید.

 

صفحه 11 : قصۀ شهرفرنگ - همراه با زهرا بهروزمنش روی خط سینما
مدتی است که تلاش می‌کند جدی‌تر از گذشته در عرصۀ تصویر و تئاتر حضور داشته باشد. انتخاب‌های درستی می‌کند و بیشتر به‌دنبال یک نقش هیجان‌انگیز با روایتی درست است. از همان دوران کودکی، سینما را عاشقانه دوست داشته است؛ اما همیشه این نکته را مدنظر داشته که نه سینما را فدای زندگی کند و نه زندگی را فدای سینما. درست در یکی از شلوغ‌ترین روزهای پاییزی تهران که پر از هیاهو بود و عجله داشت به تمرین نمایشی برسد، ساعتی با او به گفت‌و‌گو نشستیم. تماشای این گفت‌و‌گو را از دست ندهید.

 

صفحه 14 :‌ چشم و چراغ - در دنیای واقعیابرقهرمانان چه می‌گذرد؟
تصویرمان از ابرقهرمانان افرادی موفق، مهربان، دل‌سوز و البته قهرمان است. افرادی که باید به‌خاطر قهرمان بودن، همیشه لبخند به لب داشته باشند. همچنین از آنجایی که شبیه آدم‌های معمولی نیستند، برایشان کار سختی نیست که به هر آنچه دوست دارند، دست یابند.

 

صفحه 17 :‌قالیچۀ سلیمان - یک روز خوب در رؤیـــاپارک تهـــران
حتماً  گذرتان به عکس‌های بانمک دوستانتان در شبکه‌های اجتماعی افتاده است و آن‌ها را در قاب‌های عجیب‌وغریب تماشا کرده‌اید و احتمالاً دلتان خواسته که این سرزمین عجایب را ببینید. خب، دیگر لازم نیست به اطلاعات سرسری سایت‌ها اکتفا کنید. انار برای شما به رؤیاپارک سری زده‌ و همه‌چیز را درباره‌اش می‌داند. اگر قصد دارید یک روز خوب در رؤیاپارک تهران داشته باشید و نمی‌دانید چطور برنامه‌ریزی کنید، پیشنهاد می‌کنیم تماشای ویدئوهای این صفحه را از دست ندهید. 
 

 

صفحه 19 : سرزمین عجایب -هزار طرح پاییز
به آخرین ماه پاییز رسیدیم. حتماً تابه‌حال طراحان مد دنیا ضمن رضایت از نمایش این فصل، طرح‌های زمستانی را نیز آماده کرده‌اند. در شماره‌های قبل، از طرح‌های خاطره‌انگیز و چهارخانه نوشتیم و تصویرهای چشم‌نواز ایده‌هایی را که کنار هم قرار گرفتند، مرور کردیم. حالا می‌خواهیم با یک جمع‌بندی آخرین ماه پاییز را جشن بگیریم و ۵ طرح محبوب دنیا در قلمروی مد را با هم مرور کنیم.

 

صفحه 23:‌ چراغ جادو - اولین پله‌ها برای رسیدن به یک ازدواج شـــــــــاد
همه‌مان دوست داریم ازدواج شاد و موفقی داشته باشیم و همه‌چیز طبق مراد ما پیش برود و از تمام ناملایمتی‌ها دوری کنیم. خب، همیشه زندگی آن‌طور که ما دوست داریم، پیش نمی‌رود و در واقع این ما هستیم که باید زندگی شاد را بسازیم و باور داشته باشیم که می‌توانیم. پیش از آن، باید کلیدهایی پیدا کنیم که در فهم و درک متقابل یکدیگر کمکمان کنند. 

 

صفحه 26 :‌ عصر جدید - این گجت‌های دوست‌داشتنی
دنیای دوست‌داشتنی گجت‌ها دنیایی شیرین و شگفت‌انگیز است و همواره تلاش می‌کند با ساده‌تر کردن کارها، جهان را به جای بهتری تبدیل کند. می‌خواهیم به‌طور مختصر ۲ گجت هیجان‌انگیز دنیای امروز را بررسی کنیم. اگر به‌دنبال کشف گجت‌های بیشتری هستید، با ما همراه شوید

 

صفحه 28 : گوشۀ دنج - چطـور خانـه‌مان  را یلدایـی کنیـم
بیایید یلدای امسال را کمی سنتی برگزار کنیم. هم هزینۀ کمتری دارد و هم تنوع است. به‌جای استفاده از انواع وسیله‌های مدرن و شیک، وسایلی را که کمتر استفاده می‌کنید، از انباری خارج کنید.

 

صفحه 30 :‌ دورریختنی ها - جشن هندوانه 
چطور است امسال یک مهمانی هندوانه‌ای راه بیندازیم؟ از آنجایی که هندوانه یکی از ملزومات اصلی شب چله است،به کمکش طرح خانه‌تان را برای یک مهمانی شبانۀ دوست‌داشتنی آماده کنید. 

 

صفحه 32 :‌ هولاهوپ - هـــر آنچــــه بایـــد دربــارۀ یوگــا بدانید
اینکه بگوییم یوگا از کدام سرزمین آمده است، نکتۀ جدیدی نیست و تقریباً همه‌مان می‌دانیم که یوگا محصول شبه‌قارۀ هند و هندوهاست. تاریخش به سال‌های دور باز می‌گردد و ریشه‌یابی‌اش خیلی ساده نیست. در واقع یوگا فرآیندی است که طی آن، فرد به کشف و شهود می‌رسد و همین باعث می‌شود که بگوییم یوگا تنها یک ورزش نیست؛ بلکه انرژی حیات فردی و ضمیر ناخودآگاه را به جریان می‌اندازد.

 

صفحه 35‌: روی کلید سل - ۵ پادکستی که باید در لیستتان داشته باشید
ین روزها تب شنیدن پادکست‌ها ۴۰ درجه را رد کرده است. آدم‌هایی که فرصت کتاب خواندن ندارند  یا بی‌حوصله‌تر از آن‌اند که بخواهند اخبار را پیگیری کنند یا حتی دیگر موسیقی دلخواهشان را پیدا نمی‌کنند، حسابی حالشان با پادکست‌های امروزی خوش است. ترافیک‌های کشندۀ پاییزی دیگر برای آن‌ها معنایی ندارد و گذشت زمان را حس نمی‌کنند. پادکست‌های امروزی یک‌جورهایی همان نوار قصه‌های دیروز ما هستند. از همان‌ها که تا به بازار آمد، پدرومادرها خریدند تا نشان دهند اسباب فرهنگی کودکانشان را هم فراهم می‌کنند. حال ۵ پادکستی را که نباید خودتان را از شنیدن قصه‌هایشان محروم کنید، با هم مرور می‌کنیم. مطمئن باشید که پشیمان نمی‌شوید.