مجلۀ سبک زندگی  انار

مجله انار ، شمارۀ سی و دو / دی 1398

سردبیر:  المیرا حصارکی
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
صفحه‌آرایی:  فاطمه قنائی
گرافیک وتصویر سازی : سمیرا هژبری
ویرایش: ماندانا لیاقت
تصویربردار : علی روزبهانی

با تشکر از :‌مریم مجد، لیلافقیدنو، یاسمن طلوعی
 شهرزاد همتی، آیدا عزتی
سوسن سیرجانی، سبا فرجاد
و احسان غلامی

برگشت به ليست

صفحه 4 : قصۀ شهرفرنگ- مهربان برای من چراغی بیاور
زمستان که از راه می‌رسد، انگار قصه‌ها جان بیشتری می‌گیرند. شاید به‌خاطر سرما باشد که دلمان را نازک‌تر می‌کند و گوش‌های کیپ‌شده را بازتر، تا دل دهیم به قصه‌های هزارویک شب. خرسندیم که یک شمارۀ دیگر هم با نقالی این شهرفرنگ در خدمت شما هستیم. زمستان و سرمایش بهانه‌ای شد تا سوژه‌های جذاب را پشت‌سرهم ردیف کنیم و اتفاقات هیجان‌انگیز را در بهترین کیفیت نشان دهیم.

 

صفحه 6 : آیینۀ جادو - چطور از خشکی پوست در سرما جلوگیری کنیم
سرما دشمن پوست‌های حساس و خشک است. همین که زمستان از راه می‌رسد و سروکلۀ اولین سوز برف‌ پیدا می‌شود، همۀ غصۀ دنیا را می‌ریزند در دل آن‌هایی که پوست حساس و نازک‌تری دارند. آن‌ها در سریع‌ترین حالت ممکن خودشان را به مراکز تخصصی پوست می‌رسانند و کرم و آب‌رسان‌هایی قوی تهیه می‌کنند. اگر شما هم در این دسته قرار می‌گیرید، دیگر لازم نیست به این نگرانی‌ها فکر کنید، تنها این چند صفحه را به‌خوبی مطالعه کنید.

 

صفحه 14 : چشم و چراغ  - هر آنچه باید درباره فیلم bombshell بدانید
جدیدترین فیلم جی روچ، کارگردان آمریکایی، یکی از تولیدی‌های پرسروصدای هالیوود است و با توجه به نامزدهای گلدن گلوب، می‌توان روی این فیلم برای برنده شدن جوایز بسیاری حساب کرد.

 

صفحه18 : سرزمین عجایب - پنتون رنگ ســــال را اعـــلام کرد
پنتون مؤسسه‌ای است با نگاهی ساده‌ به تمام اشیا. در سال ۱۹۶۳ با یک پرینت ساده کارش را آغاز کرد و حالا بیش از ۱۰میلیون طراح در سراسر دنیا با این مؤسسه در ارتباط هستند. پنتون برای تمام رنگ‌های دنیا یک کد در نظر گرفته است، کدی که بر اساس تعداد رنگ‌دانه‌های موجود در یک رنگ انتخاب می‌شود و آن‌قدر دقیق است که بین تمام طراحان یک مرجع معتمد به حساب می‌آید. 
 

 

صفحه 20 :‌ سرزمین عجایب  - گپی با لیلا فقیدنو؛ مدیرعامل برند ناربن
دیگر زمان آن گذشته که بگوییم راه‌اندازی یک کسب‌وکار برای یک زن کار دشواری است. می‌خواهیم این باور را رفته‌رفته کم‌رنگ کنیم و به این جمله برسیم که راه‌اندازی یک کسب‌وکار برای هر فردی، فارغ از جنسیتش،کار ساده‌ای نیست. لیلا فقیدنو یکی از همین افرادی است که برای راه‌اندازی برند ناربن و ماندن در این راه، از پیچ‌وخم‌های بسیاری گذر کرده است.

 

صفحه 23 :‌چراغ جادو  - همراه با مریم مجد قصه های توی قاب 
عکاس بودن و عکاسی کردن ابداً کار ساده‌ای نیست؛ بلکه شاید تصور ما از عکاسی کمی ساده‌انگارانه باشد. عکاسی خیلی بیشتر از فشردن دکمۀ شاتر است. دنیای غریبی دارد و پر است از قصه‌های باورنکردنی. عکاسی هجوم دو حس متناقض شادی و غم در یک لحظه است.

 

صفحه 25 : چراغ جادو  -راه هایی برای ساختن اعتماد در یک رابطه
پایه‌های یک رابطۀ درست بر اساس نوع ارتباط دو نفر شکل می‌گیرد. هر گاه که یکی از پایه‌های اصلی بلغزد، آن رابطه استحکام خود را از دست می‌دهد و رفته‌رفته تمام می‌شود. اگر قصد دارید روابطتان را بهتر و با یک مهندسی درست جلو ببرید، این راه‌ها را امتحان کنید. 
 

 

صفحه 28:‌ عصرجدید -معرفی سه گجت برتر سال  2019
«Fixd» از گجت‌های بزرگ و مهمی است که توسط شرکت سازنده‌اش رونمایی شده است. وسیله‌ای که به‌سادگی نشان می‌دهد خودروی شما با چه مشکلی روبه‌روست. با کمک این وسیله که خریدش با استقبال بی‌نظیری همراه شده است، می‌توانید از مشکل خودروی خود، پیش از مراجعه به تعمیرکار مطمئن شوید و در نتیجه دیگر متحمل هزینه‌های غیرضروری نمی‌شوید. 

 

صفحه 26 :‌ عصر جدید - این گجت‌های دوست‌داشتنی
دنیای دوست‌داشتنی گجت‌ها دنیایی شیرین و شگفت‌انگیز است و همواره تلاش می‌کند با ساده‌تر کردن کارها، جهان را به جای بهتری تبدیل کند. می‌خواهیم به‌طور مختصر ۲ گجت هیجان‌انگیز دنیای امروز را بررسی کنیم. اگر به‌دنبال کشف گجت‌های بیشتری هستید، با ما همراه شوید

 

صفحه 31 : گوشۀ دنج - چهار روش برایگرم و دنج نشان دادن منزل
زمستان در راه است. بهتر است در زمستانی که مهم‌ترین ویژگی‌ آن سرماست، خانه‌‌مان که مدت زمان زیادی را در آن سپری می‌کنیم، در بهترین شرایط خود باشد. همیشه به خاطر داشته باشید که برای تغییر فضا، به پرداخت هزینۀ هنگفت نیازی ندارید. کافی است دکمۀ خلاقیت خود را روشن کنید و با انجام چند کار کلیدی، بهترین تغییرات را رقم بزنید

 

صفحه 34 :‌ شهر قصه  - بهترین پادکست  ماه به انتخاب ماهنامۀ انار
آن‌قدر این دنیا وسیع است که هر روز اتفاق جدیدی در آن رخ می‌دهد و هر لحظه افراد بیشتری به شنوندگان پادکست اضافه می‌شوند. زین‌پس در هر شمارۀ ماهنامۀ انار یکی از پادکست‌های خوب را معرفی می‌کنیم تا بهترین گزینه برای تحمل ترافیک زمستانی را در اختیارتان بگذاریم.