مجلۀ ورزشی فن

مجله ورزشی فن، شماره هفتاد و دو / ششم اسفند 1398

سردبیر  مهدی همدانی
دبیر تحریریه   سعیده فتحی
دبیر عکس  مجتبی صالح
تصویر‌بردار   علی روزبهانی
تدوینگر  نسیم نوری‌آزاد
صفحه‌آرا  میثم گلعلی‌زاده 
گرافیست  سمیرا هژبری
ویراستار  ماندانا لیاقت

با سپاس از همکاری
اردشیر لارودی، جعفر تبریزی، مهدی هژبری، فرهاد اشراقی 
آرش محمــدی، محمدرضا مدنی،  امیر شمس،  مریم کریمی 
فرخ حسابی و فرشاد عباسی

برگشت به ليست

صفحه 4- وقت افاضه- درس‌هایی که از لیگ قهرمانان آسیا گرفتیم 

فوتبال ایران همچون اغلب سال‌های گذشته با 4 نماینده وارد فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شده؛ اما تا اینجای کار حضورش بسیار نگران‌کننده بوده است

 

صفحه7- چهل تکه- باقری: موتور یحیی در آسیا هم روشن می‌شود

پرسپولیس اگرچه در لیگ‌برتر خودمان نتایج خوبی گرفته است و همچنان مدعی شمارۀ یک دفاع از عنوان قهرمانی محسوب می‌شود؛ ولی لیگ قهرمانان آسیا را بسیار ضعیف آغاز کرد و به همین خاطر خطر حذف شدن از مسابقات به‌طور جدی سرخ‌پوشان پایتخت را تهدید می‌کند

 

صفحه8- چهل تکه- داوران کره‌ای نامردی کردند

وقتی به استقلال آمد، کمتر کسی او را می‌شناخت. حتی بعضی از هواداران این تیم معتقد بودند که نمی‌تواند در جمع آبی‌پوشان موفق شود؛ اما حالا علی دشتی هفته‌به‌هفته بهتر می‌شود و علاوه بر مسابقات داخلی، در لیگ قهرمانان آسیا هم تمجید کارشناسان را به‌دست آورده است

 

صفحه9- چهل تکه- دل‌گــرم شدم 

«فوتبال ایران از کارلوس کی‌روش خاطرات بسیار خوشی دارد.    زحماتی که ایشان برای فوتبال ما کشید، بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ اما الان دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم‌ملی ایران است و همه باید با هم متحد شویم تا خاطرات خوش دوران کی‌روش بار دیگر تکرار شود.

 

صفحه10- چهل تکه- لیورپول؛ زخم‌خورده‌ای در انتظار انتقام

دیدارهای رفت مرحلۀ یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در هفتۀ گذشته برگزار شد. برخلاف تصورات اولیه، نتایج دور از انتظاری رقم خورد. نتایجی که حتی می‌تواند به قیمت حذف مدافع عنوان قهرمانی تمام شود. 
 

صفحه11- چهل تکه- هلهلۀ شیاطین سرخ در لندن

فوتبال اروپا بابت حرف‌هایی که لیونل مسی بر زبان آورد، روزهای پرهیاهویی را سپری کرد. ستارۀ آرژانتینی بارسلونا صراحتاً عنوان کرد که در شرایط کنونی این تیم شانس زیادی برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا ندارد و از ساختار تاکتیکی لازم برای فتح اروپا برخوردار نیست! 

 

صفحه13- نمایشگاه- رویارویی روی تور 

بدمینتون ورزشی کاملاً مبتنی بر قانون است و کوچک‌ترین تخلفی در آن از نگاه داوران دور نمی‌ماند؛ به همین خاطر تمام ورزش‌کاران حرفه‌ای این رشته به موازات آموزش تاکتیکی و تکنیکی، با قواعد داوری هم آشنا می‌شوند.

 

صفحه14- ضـــربات معروف به ناک اوت

جالب است بدانید که در میان رشته‌های المپیکی یکی از کارهای خیلی سخت‌، قضاوت در رشتۀ بوکس است. گاهی اوقات بوکس با ریزه‌کاری‌ها و قوانین ریزودرشتش باعث جاروجنجال فراوانی می‌شود.

 

صفحه16- مجمع- اژدهای بیمار

کشور چین روزهای بسیار سختی را سپری می‌کند. شیوع ویروس کرونا تمام برنامه‌های مدیریتی این کشور را برهم ریخته و به‌شدت بر ورزش چین هم تأثیر گذاشته است. 

 

صفحه17- تاتامی- عسگری: می‌خواهم از سکوهای المپیک بالا بروم

بهمن عسگری اولین کاراته‌کایی است که توانسته سهمیۀ المپیک کسب کند و راهی این میدان بزرگ شود.

مسئولیت بیشتر
«بدون شک از حالا به بعد مسئولیت من بیشتر می‌شود؛ چرا که هدفم کسب مدال در المپیک است

 

صفحه18- مغزی- صعود کنیم

محمد جمشیدی، ملی‌پوش خوب بسکتبال کشورمان، دربارۀ دیدار با تیم‌های سوریه و قطر در رقابت‌های کاپ آسیا از پیشرفت بسکتبال ایران سخن گفت.

 

صفحه 19- جاده- پرتوآذر: با قیچی به جنگ اسلحه رفتم

فرانک پرتوآذر، بانوی رکاب‌زن ایران، در مسابقات کوهستان قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ با کسب مدال برنز اولین مدال کشورمان را بر گردن آویخت. 

 

صفحه20- مغزی- یزدیان: حتی پول یک ژیان را هم درنمی آوریم!

کیمیا دربارۀ درآمد بازیکنان بسکتبال در لیگ بانوان می‌گوید: «درآمد اکثر بازیکنان کم است و زیر 10 میلیون پول می‌گیرند و دستمزدشان اندازۀ پول یک ژیان هم نیست. بازیکنانی هم که ستاره هستند و در حد تیم‌ملی، زیر 50 میلیون می‌گیرند که با شرایط اقتصادی این روزهای جامعه چیزی نمی‌شود. 

 

صفحه21- آبشار- کولاکوویچ: قرار نیست در توکیو زود تماشاگر شویم 

پس از قرعه‌کشی مرحلۀ گروهی رقابت‌های والیبال المپیک، برخی از علاقه‌مندان مدعی شدند که تیم‌ملی ایران در گروه آسانی قرار گرفته است و شانس زیادی برای صعود دارد؛ اما ایگور کولاکوویچ، سرمربی این تیم، اصلاً چنین اعتقادی ندارد و اتفاقاً  کار را دشوار ارزیابی می‌کند. 

 

صفحه22- دوبنده- بنا: من دشمن فو تبال نیستم  

تیم‌ملی کشتی فرنگی کشورمان مقتدرانه عنوان قهرمانی رقابت‌های قهرمانی آسیا را کسب کرد تا ما را به موفقیت در المپیک توکیو امیدوار کند. البته محمد بنا، سرمربی این تیم، تأکید دارد که هنوز ملی‌پوشان المپیک را به‌طور قطعی انتخاب نکرده است.