مجلۀ ورزشی فن

مجله ورزشی فن، شماره هفتاد و چهار / بیستم اسفند 1398

سردبیر  مهدی همدانی
دبیر تحریریه   سعیده فتحی
دبیر عکس  مجتبی صالح
تصویر‌بردار   علی روزبهانی
تدوینگر  نسیم نوری‌آزاد
صفحه‌آرا  میثم گلعلی‌زاده 
گرافیست  سمیرا هژبری
ویراستار  ماندانا لیاقت

با سپاس از همکاری
اردشیر لارودی، جعفر تبریزی، مهدی هژبری، فرهاد اشراقی 
آرش محمــدی، محمدرضا مدنی،  امیر شمس،  مریم کریمی 
فرخ حسابی و فرشاد عباسی

برگشت به ليست

صفحه4- سخن سردبیر- کرونا قوی است؛ ما قوی‌تر تعطیل نمی شویم

کاملاً بدیهی است که شرایط این روزهای جامعه به‌واسطۀ شیوع ویروس کرونا حالت بسیار خاصی پیدا کرده و تقریباً تمام فعالیت‌های ورزشی به تعویق افتاده است. به هر حال نمی‌توان این واقعیت را کتمان کرد که این ویروس، ویروس قدرتمندی است؛ اما فراموش نکنیم کرونا هر چقدر هم که قوی باشد، حریف اتحاد مردم نمی‌شود. 

 

صفحه 5- وقت افاضه- باقری نباید دکور باشد تعطیلاتی که شاید به سود تیم ملی تمام شود

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که دیدارهای انتخابی جام‌جهانی به تعویق افتاده‌اند و در فروردین‌ماه برگزار نمی‌شوند؛ بنابراین تیم‌ملی فوتبال کشورمان طی روزهای هفتم و دوازدهم ماه آینده مسابقه نخواهد داشت

 

صفحه 8- چهل تکه- کرونا؛ قوی‌تر از کنفدراسیون فوتبال آسیا 

همان‌طور که تصور می‌شد، شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان دامن‌گیر رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی هم شد. دیدارهایی که قرار بود طی نیمۀ اول فروردین برگزار شوند، به زمان دیگری موکول شدند.

 

صفحه 9- چهل تکه- باقری: فعلاً کرونا مهم‌تر از جام‌جهانی است 

کریم باقری دستیار دراگان اسکوچیچ شده است تا کمک‌حال سرمربی کروات برای رساندن تیم‌ملی کشورمان به جام‌جهانی شود. آقاکریم به آینده خوش‌بین است؛ اما در عین حال تأکید می‌کند که فعلاً جامعه دغدغه‌های مهم‌تری دارد.

 

صفحه 10- چهل تکه- نامجومطلق: اگر  فوتبالیست کرونا می‌گرفت، فاجعه می‌شد

رقابت‌های لیگ‌برتر تعطیل شده است و علی‌رغم ادعای سازمان لیگ مبنی بر اینکه مسابقات فوق از چهاردهم فروردین سال آینده آغاز می‌شود، عده‌ای در تحقق این وعده تردید دارند. مجید نامجومطلق، سرمربی خوش‌اخلاق استقلال، معتقد است که در حال حاضر چاره‌ای غیر از تعطیلی مسابقات وجود ندارد. 

 

صفحه11- چهل تکه- امید منچستریونایتد به جام حذفی 

شرایط این روزهای فوتبال اروپا به‌طور مستقیم به شکل شیوع ویروس کرونا بستگی دارد. حالا دیگر نمی‌توان با قاطعیت از برگزاری مسابقات صحبت کرد و مدعی شد که همه‌چیز برای انجام دیدارهای فوتبال در قارۀ سبز فراهم است. 
 

صفحه14- نمایشگاه- وقتی کتف‌ها کم می‌آورند

بدمینتون جذابیت و لذت فراوانی دارد؛ اما شامل مصدومیت‌های دردناکی می‌شود که می‌تواند یک ورزش‌کار را ماه‌ها خانه‌نشین کند. 

 

صفحه 15- نمایشگاه- در حوالی ضربه مغزی

ناگفته پیداست که ورزش بوکس با مصدومیت عجین شده است. انواع و اقسام محافظ بر روی صورت و داخل دهان قرار دارند؛ ولی باز هم هر بوکسوری در طول دوران فعالیتش حداقل دو سه مرتبه راهی اتاق عمل می‌شود. این حقیقتی کتمان‌ناپذیر برای بوکس است.  

 

صفحه 17- دوبنده- دبیر: اردوهارا از ترس لغو کردیم

در حالی که همچون المپیک‌های پیشین چشم امید ورزش ایران پیش از هر رشتۀ دیگری به کشتی آزاد و فرنگی دوخته شده است، این 2 رشته فعلاً در بلاتکلیفی به سر می‌برند؛ چون تکلیف پیکارهای گزینشی المپیک هنوز مشخص نیست. علیرضا دبیر هم دقیقاً نگران همین مسئله است. 
 

صفحه 18- آبشار- کرونا را شکست می‌دهیم

پس از اتفاقاتی که در سال جاری برای والیبال ایران افتاد، حالا هم پس از برگزاری بیش از 300 بازی، مسابقات ناتمام به پایان رسیدند، بدون اینکه مشخص شود کدام تیم به چه مقامی رسیده است! 
 

صفحه19- آبشار- موسوی: لغو  یعنی حسرت!

از اواخر هفتۀ گذشته زمزمه‌هایی مبنی بر به تعویق افتادن المپیک توکیو و حتی لغو این مسابقات در محافل ورزشی جهان بر سر زبان‌هاست. وقایعی که ارتباط مستقیمی با شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا دارد. 

 

صفحه 20- هالتر- رضازاده:عید امسال سفر بی سفر

گپ‌وگفت نوروزی فن را می‌خوانید با حسین رضازاده، قهرمان سابق المپیک و رئیس سابق فدراسیون وزنه‌برداری.

سال خوب، سال تلخ
«امسال برای من  سال  خوبی بود. البته اتفاقات تلخ زیادی برای مردم ایران افتاد. 

 

صفحه 21- آپاره- پاکدامن: لیاقت مدال المپیک را داریم

تیم‌ملی شمشیربازی سابر ایران در جام‌جهانی لهستان توانست سهمیۀ تیمی خود را قطعی کند و به این ترتیب ایران 1 سهمیۀ تیمی و 4 سهمیۀ انفرادی در المپیک توکیو خواهد داشت. 

 

صفحه 22- میدان- توکلی: تنهایی در پیست تمرین می‌کنم 

سپیده توکلی، دارندۀ 1مدال طلا و 3 مدال نقره و 1 مدال برنز رقابت‌های دوومیدانی آسیا، از زندگی در روزهای شیوع کرونا در ایران و امیدواری به آینده می‌گوید. 
 

 

صفحه 23- تاتامی- مصدومیت؛ مغلوب ارادۀ حمیده

حمیده عباسعلی برای ورزش ایران یک برند محسوب می‌شود. بانویی که اولین سهمیۀ تاریخ کاراتۀ ایران در تمام ادوار المپیک را به دست آورد و از بد حادثه چند روز پس از این موفقیت بزرگ مجبور شد زانویش را به تیغ جراحی بسپارد.