مجلۀ سبک زندگی  انار

مجله انار ، شمارۀ سی وسه / بهمن 1398

سردبیر:  المیرا حصارکی
تدوین: نسیم نوری‌آزاد، سیدمحمدحسین داستان
صفحه‌آرایی:  فاطمه قنائی
گرافیک وتصویر سازی : سمیرا هژبری
ویرایش: ماندانا لیاقت
تصویربردار : علی روزبهانی

باسپاس از همکاری : 

بهارخلیلی‌فرد، روشن ابدی 
یاسمن طلوعی، فرزاد جهانگرد
 شهرزاد همتی، آیدا عزتی
سوسن سیرجانی، سبا فرجاد
و احسان غلامی

برگشت به ليست

صفحه 4 : شهر فرنگ - بهانه‌های کوچک خوشحالی
یادم نیست کجا، اما جایی شنیدم که مجله‌ها شبیه ماشین زمان هستند. مطالبی که نوشته و ویدئوهایی که ساخته می‌شوند، همه‌وهمه در حکم یک کپسول زمان جایی دفن می‌شوند و مخاطب‌های مختلف در بازه‌های زمانی متفاوت تصمیم به خواندن و دیدن و شنیدنشان می‌گیرند.

 

صفحه 6 : آیینۀ جادو - چند ماسک خانگی برای فصـل زمسـتان
در زمستان پوست بسیار خشک و شکننده می‌شود؛ در نتیجه در مراقبت‌های پوستیِ این فصل مرطوب‌کننده و آب‌رسان نقش مهمی ایفا می‌کنند. محصولات مراقبت پوستی بسیاری در بازار موجود است، محصولاتی با فرمول‌های خاص. البته همیشه نسخۀ سادۀ خانگی نیز در اختیارتان قرار دارد. اگر دستورالعمل‌هایشان را داشته باشید به‌سادگی می‌توانید بهترین‌ و مناسب‌ترین نسخه‌ را برای خودتان انتخاب کنید

 

صفحه 11 : قند هندوانه - کالری کیلو چند؟
این صفحه حاوی آنونسی برای شمارۀ آیندۀ ماهنامۀ انار است. از همین امروز که مجله را می‌خوانید، با ما همراه باشید تا ببینید که چطور با راه‌حل‌های ساده می‌شود بدن را در سالم‌ترین شکل ممکن حفظ کرد.

 

صفحه 17 : چشم و چراغ - رویارویی شاخص‌ها
امسال جشنوارۀ فیلم فجر سی‌وهشتمین دوره‌اش را پشت‌سر می‌گذارد. تقریباً از ابتدای سال کارگردانان شناخته‌شده و صاحب‌نامی چون مسعود کیمیایی، داریوش مهرجویی، مجید مجیدی، ابراهیم حاتمی‌کیا، محمدحسین مهدویان و... در تدارک ساخت فیلم جدیدشان بوده‌اند تا در این دوره از جشنواره حضور داشته باشند. اسامی فیلم‌های این کارگردانان در بخش سودای سیمرغ این دوره از جشنواره دیده می‌شود. گرچه سال‌هاست که شاهد فیلم‌های دیدنی و قصه‌های تکان‌دهنده در جشنوارۀ فیلم فجر نیستیم؛ اما شاید امسال بشود به تماشای چندین فیلم پذیرفتنی در جشنواره بنشینیم. 
 

 

صفحه 19 : چشم و چراغ - از این بدتر هم داریم؟
این مطلب برای تمام کسانی است که هنوز فرصت نکرده‌اند فیلم‌های ۲۰۱۹ را تماشا کنند و همچنان لیست بلندبالایی در دست گرفته‌اند و یک‌به‌یکِ روزهای تعطیل را برای تماشایشان برنامه‌ریزی می‌کنند. در شمارۀ پیش 7 فیلم برتر سال ۲۰۱۹ را مرور کردیم. حال به نقل از هالیوود ریپورتر 7 فیلم بد را بررسی می‌کنیم. نظر شما همیشه برای ما مهم است. در صفحۀ اینستاگرام کوزه برای ما بنویسید که چقدر با این لیست موافق هستید.

 

صفحه 24 : سرزمین عجایب - همـــراه با بهـــار خلیـــلی‌فـــرد من زمین را دوست دارم
با بهار خلیلی‌فرد دربارۀ مد پایدار به گفت‌وگو نشستیم و از بهانه‌های ساده‌اش برای زنده نگه‌داشتن زمین و کمتر مصرف کردن شنیدیم. خلیلی‌ فرد برایمان توضیح داد که چطور می‌توانیم زبالۀ کمتری تولید کنیم .  برخلاف تصورمان آن‌قدرها هم سخت و طاقت‌فرسا نبود! 

 

صفحه 25 : سرزمین عجایب -دربارۀ رنگ آبی سال 2020 بیشتر بدانیم  لاجورد رنگ‌ها
در شمارۀ پیش رنگ منتخب شرکت پنتون به‌عنوان رنگ سال، یعنی رنگ آبی کلاسیک را معرفی کردیم. رنگی ساده با طیف‌های رنگی متنوع برای طراحان و تولیدکنندگان. در این شمارۀ انار طیف‌ها‌ و پالت‌های رنگی را معرفی می‌کنیم تا قدرت انتخاب بیشتری برای تهیۀ وسایل یا پوشاک خود داشته باشید.

 

صفحه 31 : گوشۀ دنج -پـــیش از خرید  دکـــوری‌های خـــانه از خـــود چه بپرسیـــم
اگر دوست دارید خانه‌تان به‌روز باشد و با نگاهی به فصل‌ها تغییراتی در دکور خانه بدهید و مثلاً وسایل جدیدی به خانه اضافه کنید یا تغییر دکوراسیون بدهید، این مطلب مناسب شماست. در خرید وسایل جدید اغلب با این پرسش روبه‌رو می‌شویم که اگر با خانه هماهنگ نباشد، چه؟ در این شمارۀ انار سعی کردیم در کوتاه‌ترین شکل ممکن نکاتی کلیدی برای شما آماده کنیم.
 

صفحه 34 : چراغ جادو - زیـــر درخت انجیـــر 
هر رابطه‌ای درست شبیه یک گیاه به رسیدگی کامل نیاز دارد؛ اما نه مثل یک گیاهِ بی‌تاب؛ بلکه شبیه یک درخت انجیر صبور که برای آنکه از بین نرود، هفته‌ای یک بار آب می‌خواهد. راحتی در یک رابطه یک خواستۀ طبیعی و عادی است؛ هرچند که گاهی رابطه در یک شیب لغزنده می‌افتد و برای نجات دادن آن باید تلاش بیشتری کرد. اگر دوست دارید یک رابطۀ درخشان و به دور از حاشیه‌ داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم ادامۀ مطلب را بخوانید و با انجام کارهای کوچک زندگی بهتری را برای خود و شریک زندگی‌تان فراهم کنید. 

 

صفحه 37 : عصر جدید - معرفی 3 گجت جدید و کاربردی 
دنیای تکنولوژی همیشه دنیای جذابی بوده. دنیایی که به‌واسطۀ تولیداتش کارها را بسیار ساده کرده است. در هر شمارۀ انار چند گجت جدید را که به واسطۀ تکنولوژ‌ی به دنیای ما اضافه شده‌اند، معرفی می‌کنیم و از تحریریۀ انار آرزو می‌کنیم که کاش این گجت‌ها خیلی ساده‌تر و راحت‌تر در اختیار ما و شما قرار می‌گرفت. 
 

 

صفحه 40 :شهرقصه - پادکست برتر بهمن‌ماه
 قول داده بودیم که در هر شمارۀ انار یک پادکست خوب معرفی کنیم و سعی داریم انتخاب‌های متنوعمان تمام سلیقه‌ها را در بر بگیرند. این ماه قصد داریم پادکستی معرفی کنیم که هم سرگرم‌کننده است و هم مفید.